.

DURU KİMYA SANAYİ VE DIŞ TICARET

   

 

 

        Firmamız 1991 senesinde aile işletmesi olarak, kozmetik ve tekstil sektörüne yönelik plastik  ambalaj üretimi ile faaliyetine başlamıştır.

 

 İlerleyen süreçte yurt içi ve yurt dışında züccaciye üzerine üretim yapan köklü firmalar ile stratejik işbirliğine girerek, müşterilerimizin markalarını yansıtacak, kozmetik şişeleri, dekoratif şişeler ve zeytinyağı sektörüne yönelik özel cam şişe üretimi çözümleri de getirmekteyiz.

 

      Sektörü yakından takip ederek; Müşterilerimizin ambalaj ihtiyaçları doğrultusunda, siparişe özel cam şişe ve kavanoz imalatının yanında ayrıca "Lüks Serisi" kozmetik şişeleri, parfüm şişeleri, ilaç ve ecza şişeleri ve çok amaçlı kullanıma uygun şişelerin de siparişe özel ithalatını gerçekleştirmekteyiz.

 

        Firmamız, oldukça zengin ürün çeşitliliği ile, kaliteli ambalaj arayışında olan üreticilerin kısa zamanda en çok tercih edilen tedarikçilerden biri olmayı başarmıştır.

 

        2009 senesinden itibaren müşterilerimizin markalarına özel ve promosyona yönelik fason parfüm ve kolonya üretimini de gerçekleştirmekteyiz.

 

         Fason parfüm ve kolonya üretimimizde, formül hazırlanmasından başlangıç ile, şişelerin dekorasyon çalışması, ürünlerin şişelenmesinden, kolilenip sevk edilmesine kadar  her aşamada titiz davranarak, azami müşteri memnuniyetini sağlamaya çalışmaktadır.

 

        2012 senesinde, ürün grubumuza Likit ve yarı likit ürünlerin dolumunu yapmak üzere,  çok yer kaplayan, kullanıcıya kolaylık sağlamayan, hantal ve kompresör gerektiren dolum makinelerinin yerine, yenilikçi anlayışımız ile müşterilerimizin talepleri doğrultusunda geliştirdiğimiz, ayrıca kompresör gerektirmeyen, kullanıcının 220 Volt elektriğin bulunduğu her yere kolaylıkla götürüp dolum yapabileceği gürültüsüz, bakım gerektirmeyen,  T.P.E ve Avrupa patent başvuruları yapılmış ve  onay süreci tamamlanmak üzere olan, üretimini yaptığımız pratik dolum makinesi ile de müşterilerimizin dolum  ihtiyaçlarına, ekonomik ve pratik çözümler getirmekteyiz.

 

        Ve ayrıca ilaç firmalarının penisilin ağız ve serum ağız şişelerinin sıkma ağız kapaklarını kapatmaya yönelik,  halen patent onay sürecinde olan, kompresör gerektirmeyen, sadece 220 Volt elektrik ile çalışan ve sadece hareket halindeyken elektrik harcayan, 2 sn. de kapatma işlemini gerçekleştiren, sensörlü, enerji tasarruflu, masaüstü, dijital,  kapak kapatma makinemizi de proje bazlı sipariş üzerine proje bazlı üretimini yapmaktayız.

 

        Kozmetik ve ilaç sanayinde ürün üreticisi olan müşterilerimizin, ambalaj ihtiyaçlarına  çözüm getirebildiğimiz sürece,  işimizi şevk ile yapmayı sürdüreceğiz.